piątek, 31 marca 2017

Alternatywne źródła wykrojów - niezależni twórcy

Gdyby zapytać szyjące Polki o najpopularniejsze źródło wykrojów większość bez wahania wskazałaby Burdę. Nie bez powodu - znana od dekad, używały jej nasze mamy i babcie, cenowo też wypada dość dobrze. Modele są zróżnicowane, coś dla siebie znadzie osoba początkująca, a także ktoś z zaawansowanymi umiejętnościami. Wykroje z Burdy mają jednak swoje wady. Rozmiary bywają oszukane, elementy wykrojów niepasujące do siebie, a opisy niezrozumiałe. Może obudzić się chęć spróbowania czegoś nowego. A gdzie szukać? Dzisiaj przygotowałam dla Was listę 6 niezależnych firm produkujących wykroje, które moim zdaniem warte są obserwowania.

Poza Burdą możemy znaleźć wiele innych źródeł wykrojów - w Polsce Złoty Krój czy Papavero, za granicą zaś króluje Wielka Czwórka, czyli Simplicity, McCall's, Vogue i Butterick. Osobiście uwielbiam niezależnych twórców, którzy oferują ciekawe kroje i interesujące rozwiązania. Przeglądam ich koperty z zapartym tchem i świecącymi oczami. Kogo moim zdaniem warto obserwować? 


Tilly and the Buttons


Zdjęcia: Tilly and the Buttons

Tilly poznałam dzięki "The Great British Sewing Bee", który z całego serca polecam każdej szyjącej osobie. Zapamiętałam ją dzięki kolorowym, uroczym ubraniom. Oprócz tego wyróżniała się jeszcze jedną rzeczą - używała własnych wykrojów.  Osobiście uważam, że mimo tego, że w programie nie zaszła daleko, to że wszystkich uczestników osiągnęła największy sukces. Jest zdobywczynią krawieckich nagród, wydała książkę, a w swojej ofercie ma zarówno wykroje, jak i kursy.
GDZIE I ZA ILE:
Całą ofertę można znaleźć na jej stronie internetowej. Ceny wykrojów wahają się od £9.50 (PDF) do £12.50 (papierowy). Koszty kursów to kilkadziesiąt funtów w zależności od wybranego modułu. 

Sew Over It


Zdjęcia: Sew Over It

Celem Lisy, założycielki Sew Over It, było nauczanie. Firmę otworzyła w odpowiedzi na głosy mówiące o ginącym szyciu hobbystycznym. Na swoim koncie ma już trzy książki i kilkanaście wykrojów utrzymanych w retro klimacie. Prowadzi także dwa kanały na Youtube - Sew Over It oraz Lisa Comfort.
GDZIE I ZA ILE: 
Wykroje oraz książki można zakupić na jej stronie. Dwie pierwsze książki kosztują  £15, ostatnia £20. Ceny wykrojów papierowych i elektronicznych wahają się od £5 do £14.50. Za £5 można wykupić członkostwo w PDF Club, co skutkuje darmowym dostępem do wybranego wykroje PDF, a także 10% zniżki na zakup kolejnych. Ponad to można także zapisać się na kurs w londyńskiej pracowni lub wykupić kurs online za £40-£45.

Evie la Luve


Zdjęcia: Evie la Luve

Znam kilku projektantów wykrojów bielizny, ale formy od Hannah skradły moje serce. Znalazłam je przypadkowo na Instagramie. Pokazuje tam kolejne realizacje swoich projektów.  Są one kobiece, delikatne, a także łatwe. Z jej wykrojów można uszyć nie tylko bieliznę, ale też stroje kąpielowe. 
GDZIE I ZA ILE: 
Wykroje Evie la Luve można zakupić na Etsy. Ceny wahają sie od 18 do 76 zł. 

See Kate Sew


Zdjęcia: See Kate Sew

Dla dużych i małych - Kate w swojej ofercie ma wykroje zarówno dla kobiet, jak i dla dzieci. Coś dla siebie znajdą tutaj także przyszłe mamy chcące uszyć coś dla siebie i niemowląt. Wykroje często są bliźniacze - mama i córka mogą ubierać się tak samo. 
GDZIE I ZA ILE: 
Ofertę można znaleźć na stronie internetowej. Część wykrojów jest darmowa, cena reszty waha się od $5 do $19.

Cocowawa Crafts


Zdjęcia: Cocowawa Crafts

Dość nowa firma oferująca formy PDF w wersji angielskiej i hiszpańskiej. Ana wypuściła wczoraj swój drugi wykrój. Kroje są luźne, dobre dla początkujących osób. 
GDZIE I ZA ILE:
Ponownie najłatwiej kupić je na stronie Cocowawa Crafts. Ich cena to £9.50.

Megan Nielsen


Zdjęcia: Megan Nielsen

Wykroje od Megan Nielsen poznałam stosunkowo niedawno. Zauroczyły mnie kopertami, które przedstawiają nie tylko model, ale również inspirację.  Wykroje są proste do użycia, instrukcje jasne i dokładne, a same wykroje nowoczesne. Megan oferuje także aplikację oraz newsletter, aby być na bieżąco z nowościami.
GDZIE I ZA ILE:
Wykroje w wersji elektronicznej oraz papierowej można nabyć na oficjalnej stronie. Cena to $14. Można też kupić gotowe koszulki czy pakiety wykrojów - dla dziewczynki i dla ciężarnej. 

Jakie jest Wasze główne źródło wykrojów? Jesteście wierni Burdzie czy też innym firmom? A może sami robicie wykroje? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skomentuj, zmotywuj, zainspiruj.