środa, 30 marca 2016

Kobieta - najpiękniejszy kwiat


Marzec zapowiada ważne wydarzenia w mojej szkole - dwa Ogólnopolskie Konkursy. Pierwszy jest Konkursem Fantazji Fryzjerskiej, drugi Kreowania Ubioru. W tym roku tematem była kobieta jako najpiękniejszy kwiat natury. Choć sama udziału nie brałam, miałam okazję uczestniczyć w pokazie, a także widzieć ile pracy w swoje projekty wkładają uczestnicy z mojej szkoły. Zapraszam Was na małą relację.


Formuła konkursu nie zmieniła się od zeszłego roku. W pierwszym etapie należy wysłać trzy projekty, następnie komisja wybiera uczestników drugiego etapu oraz projekt, który uczestnik ma zrealizować. Od tamtej chwili ma określoną ilość czasu na uszycie od podstaw całego stroju i przysłanie go do organizatora. Następnie następuje finał.

Najpierw modelki są czesane i malowane przez uczniów naszej szkoły. Później następuje pierwszy pokaz, podczas którego jury ma okazję zobaczyć efekty pracy uczestników na wybiegu. Prace są anonimowe, aby jurorzy nie kierowali się autorem. Po pokazie mają miejsce obrady, podczas których jury ma szansę ocenić jakoś uszytych projektów oraz porozmawiać z uczestnikami.Gdy jury podejmie decyzję rozpoczyna się pokaz końcowy.

Oprócz pokazów konkursowych w tym roku mogliśmy też zobaczyć część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. pokaz gościa specjalnego, Doroty Wolak oraz ucznia naszej szkoły Bartosza Bieńko, który zdobył II miejsce ze swoją kolekcją awangardową w tegorocznej edycji "Małej Pętelki".

Widać było po projektach, że uczestnicy włożyli w nie wiele pracy. Każdy ma inny gust i jedne z nich podobały mi się bardziej, inne mniej, ale każdy z nich może się cieszyć z tego, że udało im się dojść do finału, co wiem po zeszłorocznych nieudanych próbach udziału w poprzedniej edycji. 

Pokaz Bartosza Bieńko

Pokaz Doroty Wolak
III miejsce - Izabela Ochab (Dębica)

II miejsce - Bartłomiej Szulc (Gorzów Wielkopolski)

I miejsce - Sandra Burak (Warszawa)

Zdjęcia pochodzą ze strony zso.edu.pl

Jeżeli chcecie zobaczyć pozostałe projekty zajrzyjcie TUTAJ. W konkursie przyznano 13 wyróżnień od 8 sponsorów oraz trzy nagrody główne. Ogromnie cieszę się z wygranej Sandry Burak, która moim zdaniem w pełni na nią zasłużyła. Miałam okazję podpatrzeć ją kilka razy przy pracy. Mam nadzieję, że wygrana tylko popchnie ją do działania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skomentuj, zmotywuj, zainspiruj.