sobota, 27 maja 2017

W jakie przybory warto się zaopatrzyć zaczynając przygodę z szyciem?

Należę do osób, które wciąż kompletują swój krawiecki ekwipunek. Inne przedmioty ułatwiają prace przy łatwiejszych i bardziej skomplikowanych czynnościach. Zaczynając szyć niektórzy zrażają się przez brak cierpliwości czy dużą ilość prucia. Można jednak ułatwić sobie naukę odpowiednimi narzędziami. Dzisiaj przedstawię Wam moją subiektywną listę przyborów niezbędnych w ekwipunku każdego początkującego.


sobota, 13 maja 2017

2 w 1

Dzisiaj na moment wracam myślami do gimnazjum. Pod koniec szkoły lekcje były luźniejsze, często w klasie było tylko kilka osób. Zazwyczaj mieliśmy wtedy czas wolny, więc chętnie brałam do szkoły rzeczy wymagające ręcznego szycia. Tak było z tymi szortami. Moja wychowawczyni często podpatrywała jak przyszywam zatrzaski. I choć spodenki miałam na sobie tylko kilka razy, w tym tylko raz jako ogrodniczki, to samo szycie było bardzo przyjemne.

piątek, 5 maja 2017

Przygotowania do wielkiego dnia

Nadejście maja oznacza rozpoczęcie moich praktyk zawodowych. Już od poniedziałku będę miała okazję oglądać pracę projektanta od środka. Maj to również okres wielkich przygotowań do jednego z najważniejszych dni w moim życiu - ślubu mojej siostry. Do tego wydarzenia postanowiłam podejść ambitnie i uszyć dwie sukienki.