środa, 30 marca 2016

Kobieta - najpiękniejszy kwiat


Marzec zapowiada ważne wydarzenia w mojej szkole - dwa Ogólnopolskie Konkursy. Pierwszy jest Konkursem Fantazji Fryzjerskiej, drugi Kreowania Ubioru. W tym roku tematem była kobieta jako najpiękniejszy kwiat natury. Choć sama udziału nie brałam, miałam okazję uczestniczyć w pokazie, a także widzieć ile pracy w swoje projekty wkładają uczestnicy z mojej szkoły. Zapraszam Was na małą relację.


środa, 23 marca 2016

V

Niektóre ubrania muszą odczekać trochę w szafie, nim ujrzą światło dzienne. Ta sukienka już trochę przeżyła - różne wyjścia, wietrzne pogody, bliskie spotkania z fluidem oraz pożegnanie absolwentów. Na tą okazję była szyta, dokładnie dwa lata temu.


środa, 16 marca 2016

O głowę wyższa

Zastanawiało Was kiedyś dlaczego jedne projekty wyglądają lepiej od innych, nawet jeżeli przedstawiają to samo? I nie chodzi mi o zastosowaną technikę rysunku. Zanim wgłębiłam się bardziej w tajniki i sztuczki rysowników miewałam momenty zazdrości. Widziałam projekty innych, porównywałam je ze swoimi i wizualnie zawsze wypadałam gorzej. Myślałam, że to kwestia moich zdolności, że moje rysunki zawsze będą wyglądały źle, nieestetycznie, nieproporcjonalnie. Myliłam się. Każde projekty mogą wyglądać profesjonalnie. Wystarczy kilka małych trików.

środa, 9 marca 2016

Podwyższony ołówek

Czasami trafia się okazja, taki mały impuls, by uszyć coś nowego. Ostatnio zdarza mi się to coraz częściej. Dzisiaj jednak o impulsie sprzed roku. W końcu niecodziennie ulubiony zespół przyjeżdża na koncert do Twojego miasta. W dodatku zespół zmieniający piosenki niczym wehikuł czasu.

środa, 2 marca 2016

Dawny urok, współczesne wydanie

Gdybym miała wybrać ulubiony okres w modzie to zdecydowanie byłyby to lata 50. Uwielbiam fasony z tamtych lat, które były bardzo kobiece i miały pełno uroku. Dlatego byłam w siódmym niebie, gdy Burda wydała numer z wykrojami z lat 50. I choć część lekko uwspółcześniono jest to dobra podstawa do powiększenia szafy o kilka ubrań w dawnym stylu.