środa, 24 lutego 2016

Twórczy doping

Inspiracje to temat rzeka. Jest to sprawa indywidualna, dlatego ciężko jest dokładnie stwierdzić co pcha nas do działania. Kierowanie się utartymi inspiracjami zabija kreatywność. Każdy projektant powinien znaleźć swoją drogę, którą będzie szedł, kierując się swoim natchnieniem.Zdarza się jednak wypalenie. Nie wiadomo czym się kierować, w którą iść stronę. Z czego czerpać inspirację?

Na pewno macie swoje inspiracje. Chcę się z Wami podzielić swoimi. Kto wie, może kogoś zainspirują?

środa, 17 lutego 2016

Prostota

Zaczynając swoją przygodę z szyciem warto zaczynać od czegoś mało skomplikowanego, następnie z każdą kolejną rzeczą podwyższać sobie poprzeczkę. Najprostszymi ubraniami przychodzącymi mi do głowy są spódnice - podstawowe, kloszowe, marszczone. Za sprawą odpowiedniej tkaniny będą zachwycać niczym skomplikowana kreacja.


środa, 10 lutego 2016

(Ko)lekcjowanie

Zaraz, moment. O co chodzi? Co się dzieje?

Tak, dobrze widzicie. Wróciłam, mam się dobrze i jeszcze zaczynam cykl. Dzień powrotu nie jest przypadkowy. Dokładnie 4 lata temu pokazałam Wam pierwszą uszytą przeze mnie rzecz. Spódnica ta jest moim małym sukcesem, dodatkowo dwa razy mogliście zobaczyć ją w Burdzie.

Za mną półtora roku nauki w technikum. Poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi łączy mnie pasja. Nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy (choć dużo nauki jeszcze przede mną). Miałam możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez moją szkołę, na razie tylko w formie obserwatorki. Brałam udział w wykładach organizowanych dla nas przez VIAMODA, wystawach, targach. I choć był to krótki okres, moja wiedza znacznie wzrosła.

A że dobra ze mnie duszyczka postanowiłam się tą wiedzą podzielić, na początek skupiając się na tworzeniu kolekcji. Bo choć powstawanie kolekcji może wydawać się proste, wcale takie nie jest. Każdy powinien pamiętać, że na sukces wpływa wiele czynników, nie tylko kreatywność. Kolekcję trzeba dobrze przemyśleć i zaplanować. Za sukcesem stoi nie tylko fantazja. W końcu moda jest biznesem. I to bardzo brutalnym.